Незалежно від того, викурюєте ви в день 5 або 50 сигарет, немає ніякого сумніву, що куріння негативно впливає на ваш організм і викликає будь-які порушення вашого здоров’я.

Куріння може завдати шкоди практично кожному органу вашого тіла, від голови до п’ят, як всередині, так і зовні. Більш того, тільки зараз доктора стали розкривати справжні масштаби шкоди, що завдається людському організму курінням.

Куріння в продовження тривалого періоду часу може призвести до виникнення ряду серйозних захворювань, деякі з яких цілком можуть завершиться летальним результатом, інші не зведуть вас в могилу, але справлять суттєвий вплив на ваш спосіб життя.

Найчастіше людина починає палити в молодому віці, коли він не замислюється про те, яке згубний вплив куріння може надавати на його організм. Але ось уже після закінчення невеликого проміжку часу людина звикає до нікотину і для нього вже занадто пізно кидати. Чим раніше людина починає курити, тим більше небезпек для здоров’я йому загрожує в подальшому житті.

Куріння вважається одним з головних факторів передчасної смерті в усьому світі. Тільки на території Сполученого Королівства близько 120 000 чоловік щорічно вмирає від хвороб, безпосередньо пов’язаних з курінням, 50% завзятих курців помирають в ранньому віці, і величезна кількість – після досягнення середнього віку.

По всьому світу більше 2,5 мільйонів чоловік щорічно вмирає від хвороб, пов’язаних з курінням, за загальними підрахунками кількість людей, які помирають з тих же причин до 2022 року досягне позначки в 10 мільйонів.

Більшість людей, чия смерть викликана курінням, помирають від трьох основних захворювань: рак легенів, коронарна хвороба і хронічна легенева обструкція.

Близько 90% смертей від раку легенів викликано курінням, але куріння є значним фактором ризику для утворення ракових пухлин і в інших частинах тіла. За даними загальної статистики більше однієї третини ракових смертей пов’язано з курінням. На території США один з 4 чоловік помирає від раку, а по всьому світу це страшне захворювання забирає близько півмільйона життів щороку, щоб зробити дані статистики яснішими, відзначимо, що щодня в світі від раку помирає 1500 людей.

Люди, які викурюють велику кількість сигарет в день, знаходяться в особливій групі ризику по розвитку онкологічних захворювань, а за умови, що їх поганий звичкою вже чимало років, ризик захворіти на рак збільшується в кілька разів. Наприклад, людина, курив по пачці сигарет на день протягом 30 років, ризикує більше, ніж людина, курив по 2 пачки в день протягом 15 років.

Куріння також є причиною чверті смертей, викликаних інсультом. Більше 70% людей у ​​віці від 35 до 44 років, які померли від захворювань коронарних судин, перейшли в інший світ виключно через захоплення курінням.

На території США захворювання коронарних судин щорічно стають причиною смерті 2600 чоловік.

Куріння також є причиною інсультів і серцевих нападів, і доктора переконані, що курці в два рази частіше страждають від серцевих нападів і в три рази частіше від інсультів в порівнянні з людьми, які не курять. Однак, щоб не сіяти безмежну паніку, варто відзначити, що, якщо людина кидає курити, то вже після закінчення 5 років ризик отримати серцевий напад знижується в два рази, а після закінчення 10 років ризики зрівняються з людьми, які ніколи не бралися за цигарки.

Ще одне захворювання, викликане курінням – хронічна легенева обструкція. Хронічна легенева обструкція – досить загальний термін і за ним ховаються численні порушення функцій легенів і захворювань дихальних шляхів, які розвинулися в результаті тривалого куріння. Основними захворювання в цій групі вважаються емфізема та бронхіти. Повітровідвідні шляху і тканини легенів руйнуються, що робить процес дихання неймовірно важким; люди, які страждають цими захворюваннями, зазнають труднощів з диханням, болі в грудях, безперервний кашель і швидке втома після короткочасного напруги.

На сьогоднішній день симптоми можуть бути полегшені за допомогою різних медикаментів, однак кошти, здатного вилікувати хворобу раз і назавжди, не існує, проте, відмова від куріння може забезпечити припинення прогресування хвороб.

Куріння скорочує тривалість життя людини від 7 до 30 років. Найчастіше курці відрізняються більш поганим здоров’ям і фізичною формою в порівнянні з некурящими людьми. Крім того, вони частіше беруть лікарняні і відсутні на роботі, вони більш схильні хворіти на застуду. Курці швидше вибираються з дихання після фізичного навантаження і більш схильні до впливу інфекцій, оскільки їх імунітет значно підірваний курінням.

Крім впливу на організм людини, який проявляється з плином часу, куріння надає моментальні ефекти. Після викурювання сигарети підвищується кров’яний тиск, а ритм серцебиття збільшується до 20 ударів в хвилину. Отруйний чадний газ проникає в легені і починає витісняти кисень. Мікроскопічні волоски в легких, фільтруючі вдихаємо повітря, не зможуть здійснювати свою функцію через те, що вони будуть паралізовані отруйними речовинами, що містяться в тютюновому димі. Циркуляція крові, особливо в долонях і ступнях, буде порушуватися, а температура шкіри впаде на 5 градусів.

При тривалому палінні людини підстерігає ризик отримати наступні захворювання:


Рак легенів;
Рак порожнини рота;
Рак гортані;
Рак стравоходу;
Рак шлунку;
Рак нирок;
Рак підшлункової залози;
Рак печінки;
Рак пеніса;
Рак анального отвору;
Рак простати;
Сердечний приступ;
Захворювання коронарних судин;
Серцево-судинні захворювання;
Застійна серцева недостатність;
інсульти;
атеросклероз;
Аневризм черевної аорти;
Захворювання периферійних артерій;
Ішемічна хвороба серця;
стенокардія;
лейкемія;
емфізема;
Хронічний бронхіт;
пневмонія;
астма;
діабет;
Виразка шлунку;
катаракта;
Захворювання ясен;
Високий кровяний тиск;
Передчасне старіння шкіри;
Втрата чутливості обонятельно-смакових рецепторів;
Остеопороз (жінки);
гангрена;
імпотенція;
Проблеми з репродуктивною системою.

nodasads.bmp

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

12 + 13 =